Odličujete se správně? Tipy, jak na dokonale čistou pleť

Jak mít čistou pleť? Návodů na to, jak perfektně vyčistit pleť, jsem na internetu našla několik, jenže málokterý návod hovoří o tom, jak důležité je pleť ošetřovat šetrně, bez použití drastických vysušujících přípravků a vatových tamponků.

Pokud Vaši pleť nebudete čistit správně, je úplně jedno, jaký krém použijete a kolik séra na pleť navrstvíte. Pokud Vaše pokožka nebude dokonale čistá, vyhazujete peníze z okna.

Způsob mytí pleti je zásadní pro její zdraví a bezchybný vzhled. Pamatujte, že málokterý přípravek zvládne pleť odlíčit a zároveň ji důkladně vyčistit, a to i přesto, že stejný přípravek použijete 2x.

Double cleanse – dvojí čistění pleti

Double cleanse neboli dvojí čistění pleti je klíčem k dokonale čisté pleti. Jak na něj?

  1. krok – odlíčení – odličte se, odstraňte make-up a usazené nečistoty, které vám na pleti ulpěly v průběhu dne. V tomto kroku ideálně použijte odličovač na bázi olejů, odličovací mléko nebo olejové balzámy, které na sebe naváží nečistoty a rozpustí je. Nemám ani nic proti micerální vodě a to z toho důvodu, že v dalším kroku ji z pleti umyjete a nezůstane na pleti. V tomto kroku doporučuji použít jemný vlažný ručník, kterým nečistoty a zbytky SPF a make-upu jednoduše stáhnete. Důležité je použít čistý ručník vyhrazený pouze pro vaši tvář.
  2. krok – čištění pleti – umyjte si obličej produktem, který vaši pleť vyčistí do hloubky. Vyberte si čistič podle typu vaší pleti, případně podle toho, co vaši pleť trápí. Můžete zvolit přípravky, které obsahují aktivní látky, které řeší pigmentace, hydrataci, akné, citlivou pleť atd. Myslete na to, že naším nejdůležitějším cílem zdravé pleti je zdravá kožní bariéra, proto vybírejte produkty, které ji nenarušují. Přečtěte si, kterým složkám v kosmetice se vyhnout a co je klíčem ke zdravé pleti.

Čištění pleti ráno je stejně důležité jako večer, s tím rozdílem, že není potřeba pleť odličovat jako večer. Stačit vám budou jemné čistící nepěnivé produkty, případně čistá voda. Záleží na aktuálním stavu pokožky a také na tom, jaké produkty jste aplikovali předchozí večer.