SPF nejúčinnější anti-age

Nejlevnější a nejúčinnější anti-age produkt? SPF krém

Hledáte produkt, který Vaši pleť dlouhodobě udrží v kondici, zdravou, bez vrásek a pigmentace a finančně vás každý měsíc nezruinuje? Jednoznačně produkt s SPF – Sun Protection Factor. Ochrana pokožky před sluncem patří k nejdůležitějším krokům v naší každodenní péči o pleť. Každodenní ochrana před škodlivými paprsky UVA/UVB je to nejlepší, co pro svoji pleť v rámci anti-age můžete udělat.

SPF

UVA záření jako hlavní příčina předčasného stárnutí pleti


UVA – A jako „age“ záření představuje 95 % ultrafialového záření, které dopadá na zemský povrch. Vyskytuje se v průběhu celého roku – dokonce i když je zataženo. UVA paprsky jsou hlavní příčinou předčasného stárnutí pleti.

UVB záření může nenávratně poškodit pleť


UVB – B jako „burns“ (spálení) je odpovědné za opálení, ale také za spálení (sluncem), alergické reakce a rakovinu kůže a nenávratné poškození naší DNA. Proto upřednostňujte širokospektrální ochranu, tedy produkt s označením UVB/UVA.

Jak funguje SPF ochrana?


SPF blokuje sluneční paprsky buď neprůhledným povlakem na kůži jako fyzikální ochrana, nebo jako chemická ochrana, působením chemické reakce, při které jsou UV paprsky absorbovány a přeměňovány na jiný typ energie.

Minerální vs. chemické produkty


Fyzikální neboli minerální produkty jsou vhodnější pro citlivou pleť, jelikož tolik nedráždí, při použití však zanechávají bílý povlak, který může být pro někoho nepříjemný.


Chemické produkty působení chemickou reakcí, při které jsou UV paprsky absorbovány a přeměňovány na jiný typ energie. Jeho použití bývá příjemnější a vzhledem k jeho textuře se lépe roztírá. Dejte pozor, aby produkt neobsahoval oxybenzone, který může vyvolávat alergické reakce. Obecně produkty s chemickou ochranou obsahují více chemikálií, které naše pleť nemusí dobře snášet. Každý má své výhody i nevýhody, ale minerální krémy na opalování jsou obecně méně dráždivé. Dnešní trh nabízí hezky naformulované produkty a záleží jen na vás, jaký druh ochrany před sluncem si vyberete.

Tipy na závěr:

  • Ochranu proti slunci používejte každý den – když je zataženo, deštivo, a obzvlášť, pokud používáte retinol a kyseliny v péči o pleť.
  • Na výběr máte mezi hydratačním krémem obsahujícím SPF nebo opalovacím produktem s vysokou ochranou.
  • Žádné produkty na světě Vaši pokožku nespasí, pokud nebudete používat dostatečnou ochranu proti slunci. Opalovací krém je skutečným hrdinou v péči o Vaši pleť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *